Székelyzászlókat adományoztunk Csíkszentmiklóson és Gyergyószárhegyen

2020.02.18 12:53

A Csíkszentmiklósi Önkéntes Tűzoltók és a Csíkszentmiklósi Közbirtokosság meghívására az Ajaki Tűzoltó Egyesület képviselete részt vett, a hetedik alkalommal megrendezésre kerülő Csíkszentmiklósi Kolbászfesztiválon. Az esemény 2020. február 13.-án kezdődött, ahol egy kolbász- és borkóstoló keretében, a meghívott vendégek az előző évek díjnyertes finomságait kóstolhatták meg, egy csokorba kötve, finom egri borok kíséretében. A fesztivál második napján, a reggelit követően, a meghívott vendégek a szervezőkkel közösen ellátogattak Csíkszentsimonba, ahol megtekintették a Tiltott Csíki Sörgyárat, és megismerkedhettek a technológiával is, megkóstolhatták a sörgyár által elkészített termékeket. A gyárlátogatást követően, a közös ebéd elfogyasztására a Csíkszépvizi Kishavas Panzióban került sor, majd egy lovastúrán „mozoghatták le” a felszedett kalóriákat a vendégek. A nap közös vacsorával zárult, melyet a Szentmiklósi Mamák készítettek el. Az igazi esemény a szombati napon került megrendezésre, a csíkszentmiklósi labdarugó pályán, ahol a felállított sátrakban már korán reggel készülődött a versenyben részt vevő 36 csapat, közötte a Gyergyószárhegyi Önkéntes Tűzoltó-alakulat és egyesületünk is. A két csapat a csíkszentmiklósi önkéntesekkel egymás mellett, de külön csapatként mérette meg magát, elérve a rendezvényre vendégként kilátogatók részére elkészített kolbászokért járó elismerést. Az Ajaki Tűzoltó Egyesület kétféle étellel készült, melyeknek a „Rétközi Kolbász” és a „Pálinkás kolbász” fantázia nevet adta a csapat. A kétféle kolbásznak nagy volt a keletje, ugyanis a töltést követően a kóstolásra szánt asztalon a pálinkás kolbász alapanyagául szolgáló ajaki házipálinkát tudták a látogatók megkóstolni, mert amint kisült egy adag kolbász, azonnal gazdára talált, természetesen a versenyszabályzatnak megfelelő feltételek mellett. A fesztiválra kilátogatók részére természetesen a házigazdák műsorral is készültek, így a színpadon érdekesebbnél érdekesebb előadásokat tekinthettek meg, amellett hogy a csapatok is betekintést engedtek a kolbásztöltés és készítés folyamatába is. A késő délutánig tartó program eredményhirdetéssel zárult, ami előtt egyesületünk egy meglepetéssel készült a helyi tűzoltók, és a lakosság számára. Az egyesület által elindított gyűjtés eredményeképpen, az Ajaki Tűzoltó Egyesület tagjai és pártoló tagjai által beszerzett 400 db Székelyzászlót adta át a Csíkszentmiklósi Önkéntes Tűzoltók részére, az egyesület parancsnoka Rubóczki Zoltán és elnökségi tagja Markos László. A zászlókat a helyi önkéntesek és a lakosság nevében Zöldi Gellért parancsnok köszönte meg, és biztosította a jelenlévőket, hogy a kezdődő jó kapcsolatot a Csíkszentmiklósi Önkéntes Tűzoltók is szeretnék tovább mélyíteni, lehetőség szerint a szakmai kapcsolatokon túl további területeken is. Az átadást követően az eredményhírdetés során a zsűri kihangsúlyozta, hogy nagyon nehéz dolguk volt, mert évről évre egyre több csapat vesz részt a rendezvényen, és hozza el a tájjellegű recept alapján elkészített kolbászokat. A program egy bállal zárult.

Február 16.-án egyesületünk a Gyergyószárhegyi Önkéntes Tűzoltó-alakulat meghívására Gyergyószárhegyre látogatott, ahol a csapat egyik része szentmisén vett részt, másik része megtekintette a közelmúltban felavatott Tűzoltó Múzeumot. A szentmisét és múzeum látogatást követően került sor, egy 2018 májusában tett ígéret teljesítésére, aminek értelmében az Ajaki Tűzoltó Egyesület a Gyergyószárhegyi Önkéntes Tűzoltó-alakulaton keresztül, Gyergyószárhegy (és a hozzá tartozó Güdüc) lakossága részére 1400 db (ennyi háztartás található a településen) Székelyzászlót adományozott. Mint Danguly Ervin Gyregyószárhegy polgármestere a köszönő beszédében fogalmazott, semmi nem véletlen, és a két szervezet 10 éves kapcsolatának évfordulóján elhatározott kezdeményezés, a 100 évvel ezelőtti Trianoni békediktátum aláírásának emlékévében kerül megvalósításra, éppen akkor, amikor a Hargita Megyei farsangot a település rendezi, így a lakosok a kapott zászlókkal büszkén díszíthetik fel portáikat. A zászlóhoz helyi szakemberek zászlórudakat ajánlottak fel, így mindenki könnyedén elhelyezheti lakásának falán az Ajaki Tűzoltó Egyesület által adományozott zászlókat. Az átadást követően a közösen elfogyasztott ebéd után, a Gyergyó HK-UTE jégkorongmérkőzést tekintette meg az egyesület képviselete a házigazdákkal közösen élőben, a Gyergyószentmiklósi Jégcsarnokban. A mérkőzés során -köszönhetően annak, hogy az Ajaki Tűzoltó Egyesület tagjai milyen átéléssel szúrkoltak-, a Gyergyói HK nyert 5-0-ra (0-0; 2-0; 3-0). A jégkorongos szokásoknak megfelelően, egyesületünk tagja Markos László profi játékosokat megszégyenítő vetődéssel szerezte meg a mérkőzésen használt, kipattanó korongot, ezzel is emléket szerezve a tartalmas Erdélyi utazásról.

 A képre kattintva, új ablakban nyílik meg a képgaléria